سران فتنه را محاکمه کنید
1388/06/10 ساعت 01:18

در پی به هلاکت رسیدن یکی از سران سپاه صحابه، هشت نفر از شیعیان کراچی ترور شدند، تعدادی خانه و ماشین سوزانده شد و شایع شده است که عملیات وسیعی علیه شیعیان صورت خواهد گرفت.

به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از ابنا ، پس از اینکه چند شب پیش «علی‏شیر حیدری» سرپرست اعلای گروهک منحله و جنایتکار سپاه صحابه پاکستان به هلاکت رسید، شیعیان شهر کراچی مورد تعرضات متعدد قرار گرفته‏اند.


در این تعرضات، 8 نفر از افراد معروف شیعه به شهادت رسیدند و تعدادی از منازل آنان شهروندان شیعه نیز به آتش کشیده شد. همچنین تاکنون 10 دستگاه اتومبیل نیز که بر روی آنها جملات انتقام‏جویانه نوشته شده بود در آتش کینه تروریست‏ها سوخت.


به گزارش خبرنگار ابنا از کراچی، اوضاع محلات شیعه‏نشین کراچی نامناسب بوده و این خبر شایعه شده است که در روزهای آینده یک عملیات بزرگ تروریستی علیه شیعیان صورت خواهد گرفت.


شایان ذکر است در حالی این جنایات علیه شیعیان صورت می‏گیرد که به اعتقاد آگاهان، این حادثه هیچ ارتباطی با شیعیان نداشته و نتیجه نزاع برای کسب مقام رهبری ـ بین دو جناح «محمد احمد لدهیانوی» و «علی شیر حیدری» بوده است. رییس پلیس شهرستان خیرپور  هم  اعلام کرده بود که کشته شدن حیدری نتیجه یک "عداوت و اختلاف خانوادگی" بوده است.


علی‏شیر شامگاه 24 مرداد 1388 در شهرستان «خیرپور» از ایالت سند به وسیله افراد مسلح به هلاکت رسید.


تاکنون عده زیادی از شیعیان بیگناه پاکستان به دست مزدوران سپاه صحابه به شهادت رسیده‏اند. این گروهک در سال 2001 میلادی، به‌علت اقدامات خشن فرقه‌گرایانه و تروریستی از سوی دولت پاکستان منحل اعلام شد و وزارت امور خارجه آمریکا نیز در سال 2003 این سازمان را یک سازمان تروریستی اعلام کرد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo