سران فتنه را محاکمه کنید
1388/06/10 ساعت 01:27

رئیس اداره روحانیت استان اوش قرقیزستان گفت: برخی از ائمه جماعات مساجد جنوب این کشور به گرویدن مردم و جوانان به فرقه وهابیت کمک می‌کنند که این امر نگران کننده است.

به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از فارس، برخی از خطیبان مساجد به دلیل نداشتن دانش اسلامی لازم و کافی و عدم شناخت شرایط کشور و محیط پیرامونی، توانایی و ظرفیت هدایت جامعه مسلمانان را ندارند.


این مطلب را سویون حاجی  رئیس اداره روحانیت استان اوش قرقیزستان در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد و افزود: بیشتر مردم مسلمان در مناطق جنوبی این کشور به ناچار پشت سر این دسته از ائمه جماعات نماز می‌خوانند، اما آن ها به محض مواجه شدن با افراد مذهبی برخوردار از هنر سخنوری، به آنها گرایش پیدا می کنند.


این مقام مذهبی قرقیزستان هشدار داد که سطح پایین دانش اسلامی و جهان‌بینی محدود برخی از مسئولین مساجد و حوزه های اسلامی، پیامدهای ناگواری برای فضای مذهبی این کشور به بار خواهد آورد.


سویون حاجی، گرایش مسلمانان و بویژه جوانان کشورش به فرقه ها و جریانات افراطی و تندرو نظیر حزب التحریر و وهابیت را نگران کننده خواند.


وی همچنین از این مسئله اظهار تاسف کرد که تقویت جایگاه گروه های افراطی که در سایه وجود فضا و فرهنگ تساهل و تسامح مردم این کشور صورت گرفته می تواند با تقویت گروه‌های افراطی، این فضای مثبت را تهدید و تحت تاثیر منفی خود قرار دهد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo