سران فتنه را محاکمه کنید
1388/08/12 ساعت 14:32

مگر نماد سبز نمادی است که امروز آمده بیرون، که یک گروه آن را منتصب به خودش بکند؟/ روز 13 آبان روز برخورد با استکبار است حال بعد از 30 سال از انقلاب می‌خواهند مسیر را منحرف کنند و چه شعاری بدهند؟/رنگ سبز نماد تاریخی است.
ایلنا: رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ با بیان اینکه داشتن نماد سبز ایرادی ندارد و لباس پلیس هم سبز است، در رابطه با مراسم 13 آبان گفت: با کسانی که بخواهند مسیر برنامه‌های روز 13 آبان را منحرف کنند برخورد می‌شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار علیرضا علیپور در نشست خبری به خبرنگاران گفت: با توجه به فرا رسیدن روز 13 آبان که مصادف است با روز ملی مبارزه با استکبار برنامه‌هایی را در سطح شهر تهران برای حضور اقشار مختلف مردم، دانشجویان و دانش‌آموزان داریم و برای تجمع در مقابل لانه جاسوسی برنامه‌ریزی شده است.
وی با اشاره به اینکه فردا 13 آبان ساعت 10 صبح در مقابل لانه جاسوسی برنامه روز ملی مبارزه با استکبار اجرا می‌شود، تاکید کرد: صرفا این نقطه به منظور گرامیداشت 13 آبان در نظر گرفته شده و برنامه‌ریزی‌ها صرفا در برابر لانه جاسوسی است. از این رو با هرگونه راهپیمایی و تجمعات خارج از این محدوده و انشعاب قطعا برخورد قانونی می‌شود.


وی افزود: پلیس که مسئولیت حفظ نظم و امنیت شهروندان را بر عهده دارد خود را موظف می‌داند که برای رعایت حقوق شهروندان نسبت به مقابله با هر گونه بی‌نظمی و بی‌قانونی احتمالی اقدام کند و تاکید ما این است که صرفا تجمع به صورت قانونی مقابل لانه جاسوسی صورت گیرد و خارج از آن هر گونه تجمع و راهپیمایی غیرقانونی است.
رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ ادامه داد: با توجه به‌اینکه مردم فهیم و انقلابی تهران پلیس را یاری کرده‌اند، انتظارمان این است که کماکان این همکاری و همسویی با پلیس برای ارتقای نظم و امنیت ادامه یابد و پلیس نیز خود را موظف می‌داند که خدمات مناسب را برای برگزاری بهتر و باشکوه‌تر این مراسم با هماهنگی شورای تبلیغات اسلامی و مردم به عمل آورد.
به گفته علیپور پلیس برنامه‌ریزی‌های خاصی کرده از جمله اقدامات پلیس پیشگیری، راهنمایی و رانندگی و تمهیدات انتظامی و ترافیکی ویژه‌ای را در نظر گرفته است.
او با بیان اینکه درخواستمان همکاری مردم و دیگر دستگاه‌ها با پلیس است، در رابطه با نحوه برخورد با افرادی که خارج از برنامه‌ریزی‌های انجام شده تجمع کنند گفت: مراحل برخورد مختلف است و همین صحبتی که ما الان داریم می‌کنیم به معنی تذکر است و پلیس با هر گونه تجمع خارج از برنامه که منجر به بی‌نظمی و ناآرامی می‌شود مقتدرانه برخورد می‌کند و انتظارمان این است که مردم با پلیس همراهی کنند. تذکر، ارشاد و هدایت به سمت و سوی دیگر از اقداماتی است که پلیس انجام می‌دهد اما اگر افراد مقاومت کنند قطعا پلیس برخورد می‌کند.
رئیس پلیس امنیت فرماندهی انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: باتوجه به فضای پس از انتخابات لازم است که از شهروندان مراقبت داشته باشیم و در رابطه با 13 آبان وقتی مسیر مشخص شده تسهیلات انتظامی و ترافیکی ارائه می‌شود و شهروندان می‌دانند که از کدام مسیر حرکت کنند اما جاهایی که مسیر نداده‌ایم تسهیلات انتظامی و ترافیکی نیز نمی‌دهیم.
او در رابطه با تذکر نیروی انتظامی به برخی واحدهای صنفی مبنی بر بستن مغازه‌های خود در روز 13 آبان گفت:‌اینطور نیست که در خیابان‌های دیگر بخواهیم که مغازه‌ها بسته شوند اما در حول و حوش محل برگزاری مراسم برابر با سنوات گذشته به لحاظ حجم حضور مردم و دانشجویان و دانش‌آموزان خود کسبه مغازه‌هایشان را می‌بندند و در مراسم شرکت می‌کنند. از این رو مغازه‌ها خود به خود بسته می‌شوند.
علیپور در پاسخ به سئوال ایلنا مبنی براینکه اگر منتقدان در محل‌های تعیین‌ شده از سوی سازمان تبلیغات و پلیس حضور یابند و شعار دهند چه برخوردی می‌شود و چطور افراد تمییز داده می‌شوند گفت: اگر اقدامی خارج از حیطه مراسم 13 آبان بشود، این افراد مخلان نظم هستند و افرادی که بخواهند مراسم را تحت تاثیر مسائل انحرافی قرار دهند و مراسم را دچار بی‌نظمی کنند، با این بی‌نظمی برخورد می‌شود.
رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ در پاسخ به پرسش دیگر ایلنا در رابطه با حضور یگان‌های دیگر همچون بسیج و دیگر بخش‌ها برای تامین امنیت 13 آبان گفت: ما ماموریت خودمان را انجام می‌دهیم و ممکن است بخش‌های دیگر هم آمادگی خودشان را داشته باشند.
علیپور در رابطه با حضور ماموران انتظامی در محل‌های اطراف برگزاری تجمع گفت: در نزدیک مراسم و محیط‌های پیرامونی محل برگزاری آن پلیس حضور دارد که این حضور هم برای خدمت‌رسانی و هم به منظور برخورد با کسانی است که بخواهند اقدام به بی‌نظمی کنند و مسیر برگزاری این روز را دچار انحراف کنند.
او در رابطه با اینکه آیا با افرادی که از نماد سبز استفاده کنندبرخورد می‌شود، گفت: نماد سبز ایرادی ندارد و لباس پلیس هم سبز است. این نماد سبز یعنی چه؟ در یک جمله می‌گویم که پلیس با کسانی که بخواهند مسیر مراسم را منحرف کنند برخورد می‌کند.
وی تصریح کرد: روز 13 آبان روز برخورد با استکبار است حال بعد از 30 سال از انقلاب می‌خواهند مسیر را منحرف کنند و چه شعاری بدهند؟
او ادامه داد:‌مگر نماد سبز نمادی است که امروز آمده بیرون. که یک گروه آن را منتصب به خودش بکند؟ مرقد پیامبر اعظم نیز نماد سبز دارد. نماد سادات سبز است و رنگ سبز یک نماد تاریخی است و نباید به یک گروه و جریان خاص منتصب شوند.
وی با اشاره به اینکه الان شلوار نیروی انتظامی هم سبز است گفت: مصادره کردن این رنگ به نفع یک گروه و جریان خاص ظلمی به همه تاریخ است. الان نماد سبز علوی در مقابل نماد سبز دیگر مطرح شده است.
رئیس پلیس امنیت پایتخت با بیان اینکه پلیس یک نیروی مسلح در تابعیت فرماندهی معظم کل قوا و ستاد کل نیروهای مسلح است گفت: نیروی انتظامی وابستگی به این جناح و آن جناح ندارد و این را اثبات کرده به طوری که هیچ‌گاه فرماندهان و ماموران نیروی انتظامی حتی یک مورد تمایلات سیاسی خود را در امور ماموریتی دخالت نداده‌اند.

 رفتار ما این طور است ولی انها...


del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo