سران فتنه را محاکمه کنید
1388/08/26 ساعت 14:27
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از معرفی شهر تبریز به عنوان پایتخت تشیع در جهان اسلام خبر داد.

 به نقل از ابنا ، تراب محمدی افزود: استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز از دیرباز به عشق اهل بیت (علیهم السلام) شهره خاص و عام بودند و هنوز هم این ارادت افتخار مردم این دیار است.

رئیس شورای ثبت استان بیان کرد: بنا به تصمیم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور برای به ثبت رساندن برخی اتفاقات و حوادث و یادها برای جاودانه شدن در حافظه تاریخ، و به پاس خدمات ارزنده و ارادت بی شائبه مردم این دیار به اهل بیت (علیهم السلام) پیشنهادی مبنی بر ثبت معنوی شهر تبریز به عنوان پایتخت تشیع در جهان اسلام مطرح و با موافقت مواجه شد.

به گفته محمدی، این اتفاق در مراسمی که با حضور رئیس جمهور و همچنین رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و دیگر مقامات بلند پایه کشوری و استانی در تبریز برگزار خواهد شد، به ثبت ملی خواهد رسید تا نام تبریز به عنوان یکی از پایه های اصلی مذهب شیعه در جهان همواره به یادگار بماند.

وی عنوان کرد: امیدواریم کسب لقب پر افتخار پایتخت شیعه در جهان اسلام بتواند گوشه ای از این عشق و ارادت را به سایر مردم جهان نیز معرفی کند.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo