X
تبلیغات
زولا
سران فتنه را محاکمه کنید
1388/08/26 ساعت 14:36
از برخی روستاهای استان هرمزگان خبر می‌رسد که حکومت عربستان سعودی، با پرداخت هزینه‌های هنگفت در مناطق روستانی سنی‌نشین این استان، اقدام به ساخت مساجد شیک و بزرگ می‌‌کند و روی دیوارهای آن می‌‌نویسد ..

در غفلت مسئولان ما، عربستان سعودی همچنان به مداخلات آشکار و پنهان خود در داخل کشور ادامه می‌‌دهد.

به گزارش «شیعه نیوز به نقل از تابناک ، اگر امروز پول‌های شاهزاده‌های عربستانی با کمک نظامیان آمریکایی در مرزهای کردستان ایران، دامنه ترور و اغتشاش را گسترش می‌دهد، در جنوب ایران نیز پول‌های این شاهزاده‌ها در کنار هم‌تباران اماراتی و دیگر شیخ‌نشینان حاشیه خلیج‌فارس، در پی تحقق اهداف وهابیون از راه‌های فرهنگی، اقتصادی و مذهبی است.

بنا بر این گزارش، از برخی روستاهای استان هرمزگان خبر می‌رسد که حکومت عربستان سعودی، با پرداخت هزینه‌های هنگفت در مناطق روستایی سنی‌نشین این استان، اقدام به ساخت مساجد شیک و بزرگ می‌‌کند.

این در حالی است که پخش کتاب‌های ترویج کننده عقاید انحرافی وهابیت به زبان فارسی نیز در مناطق جنوبی کشور افزایش یافته و برای مثال، کتاب‌هایی در مدح برخی چهره های منفور شیعه نیز پخش می‌شود.

خبرهای دیگر، حاکی از این است که سرشاخه‌های وهابیت در ایران به صورت سرطانی در مناطق مرزی اعم از جنوب ،غرب و شرق کشور که تمرکز هم‌وطنان اهل سنتمان در این مناطق بیشتر است، در حال فعالیت هستند و بعضا در پی اخلال در عقاید جوانان شیعه نیز برمی‌آیند؛ از جمله ترفندهای این فرقه، می‌توان به تشویق گروه‌های هدفشان برای ازدیاد زاد و ولد، دادن تسهیلات مالی به جوانان برای فعالیت‌های فرهنگی مورد نظرشان و کمک مالی در قبال نامگذاری فرزندان به نام‌های مورد علاقه وهابیونی که به آنان توصیه می‌‌نمایند، اشاره کرد.

همچنین منابع خبری و امنیتی در عراق و امارات اعلام می‌کنند که در سال‌های اخیر، عربستان بیش از بیست‌ میلیون دلار در این مناطق هزینه کرده است.

گفتنی است، سیاست وهابی کردن خانواده‌های فقیر و جوانان بیکار شیعه که بعضا از اعتقادات ضعیف دینی برخوردار هستند، در دستور کار فتنه‌جویان وهابی قرار گرفته است.همچنین یکی از محوری ترین فعالیت های این فرقه ایجاد اختلاف میان شیعیان و اهل تسنن در مناطق سنی نشین است، در واقع زندگی مسالمت آمیز و توام با برادری میان شیعیان و اهل تسنن که تاکنون ملموس بوده با چنین فعالیت هایی دستخوش تغییرات نامیمونی شده است.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo