سران فتنه را محاکمه کنید
1388/10/21 ساعت 22:47

وی تأکید کرد: این اقدام تنها پاسخ فقهی به سئوالات شرعی مردم بوده و اعضای جامعه مدرسین این مهم را وظیفه خود ‌دانسته‌اند و به هیچ عنوان شائبه سیاسی در کار نیست.

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به فتاوای صانعی گفت: نداشتن پایه علمی و مستندات فقهی این فتاوا، اصل اجتهاد و شأنیت مرجعیت آقای صانعی را زیر سئوال برده بود و اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از مدت‌ها قبل به این نتیجه رسیده بودند.

آیت‌الله مرتضی مقتدایی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مبنی بر رد صلاحیت مرجعیت صانعی اظهار داشت: جامعه مدرسین از چندی پیش فتاوای آقای صانعی را از نظر فقهی مورد بررسی قرار داده و تقریبا همه اعضا به اتفاق آرا دلیل متقن شرعی برای این فتاوا قائل نبودند.

مدیر حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: حتی در زمان مرحوم آیت‌الله مشکینی، احکام حج آقای صانعی که در بعثه رهبری به چاپ می‌رسید بارها مورد اعتراض قرار گرفته و انتشار آن متوقف شده بود.

آیت‌الله مقتدایی تصریح کرد: با توجه به افزایش پرسش‌های مردم و روحانیون از سراسر کشور در خصوص صلاحیت وی برای مرجعیت، جامعه مدرسین تصمیم بر پاسخ سراسری و اعلام عمومی این مسئله گرفت.

وی تأکید کرد: این اقدام تنها پاسخ فقهی به سئوالات شرعی مردم بوده و اعضای جامعه مدرسین این مهم را وظیفه خود ‌دانسته‌اند و به هیچ عنوان شائبه سیاسی در کار نیست.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پاسخ به سؤالی درباره مرجعیت آقای شیخ یوسف صانعی صبح شنبه اعلام کرد که با توجه به پرسش‌های مکرّر مؤمنان، جامعه مدرسین براساس تحقیقات به عمل آمده در یک سال گذشته و پس از جلسات متعدد به این نتیجه رسیده است که ایشان فاقد ملاک‌های لازم برای تصدّی مرجعیت است.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo