سران فتنه را محاکمه کنید
1388/08/27 ساعت 18:06
به گزارش فارس ،‌ 4 جوان که با امید کسب سود بالا در شرکت هرمی گلدکوئیستی اقدام به سرمایه‌گذاری چند میلیون تومانی کرده بودند ، دست به زورگیری زدند.

این افراد که حتی اصل پولشان نیز به آنها باز نگشته بود اقدام به زورگیری از اعضا و مراجعه کنندگان به شرکت‌های هرمی که عضو آنها بودند، کردند تا به این شکل جبران خسارت کرده ‌باشند اما با پیگیری‌های پلیسی کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ به اتهام زورگیری و ایجاد رعب و وحشت دستگیر شدند.

عصر 20 مهر امسال، 4 جوان عضو شبکه‌های هرمی گلدکوئیستی ساکن سلطان آباد - شهرک گلستان واقع در جاده ساوه با یک دستگاه پژو 206 نقره‌ای رنگ به تهران آمدند و پس از مراجعه به آدرس یک مجتمع تجاری در منطقه ستارخان، ساعت 5 بعد از ظهر با ورود به یکی از واحدهای این مجتمع تجاری با استفاده از چندین قبضه شمشیر و قمه همراه خود اقدام به تهدید و زورگیری افراد حاضر در این واحد تجاری کردند.

این افراد پس از زورگیری از 40 نفر از افراد حاضر و مراجعه کنندگان به این محل، قصد داشتند تا تمام 40 نفر حاضر در واحد تجاری را در داخل یکی از اتاق‌ها محبوس کنند که با این افراد درگیر شدند.

با آغاز درگیری و ایجاد سر و صدا، افراد مراجعه کننده به مجتمع تجاری و مالکان دیگر واحدهای تجاری که متوجه موضوع شده بودند به کمک افراد داخل واحد تجاری شتافتند که در نتیجه آن سارقان اقدام به فرار از مجتمع کردند اما در حین فرار یکی از آنها توسط مردم دستگیر شد.

با تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ، مأموران کلانتری 118 ستارخان با حضور در محل مجتمع تجاری، فرد دستگیر شده را به کلانتری منتقل کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی در کلانتری، به دستور قیصری بازپرس شعبه ششم دادسرای جنایی تهران، پرونده به همراه متهم دستگیر شده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در تحقیقات کارآگاهان از تنها متهم دستگیر شده به نام هابیل وی اعتراف کرد: چندی پیش به همراه 3 نفر از دوستانم به اسامی علی اصغر، بیژن و حامد به امید کسب سود زیاد و سریع ، عضو یکی از شبکه‌های هرمی شدیم. ما 4 نفر مجموعاً بیست میلیون تومان را به سختی فراهم کردیم و تمام پول را در اختیار اعضا و سران این شبکه قرار دادیم و آنها به ما گفتند به صورت ماهانه سودی به ما تعلق خواهد گرفت اما پس از چند ماه، هر چه صبر کردیم نه تنها سودی به ما تعلق نگرفت بلکه در مراجعه‌های متعدد و برای گرفتن اصل پول خود نیز هر بار با یک بهانه و وعده و وعید تازه دست خالی برگشتیم.

هابیل مدعی شد: به همین علت 4 نفری تصمیم گرفتیم با زور پولمان را از این افراد پس بگیریم. با اطلاعات هابیل مخفیگاه دیگر همدستان وی در شهرک گلستان مورد شناسایی کارآگاهان پایگاه دوم قرار گرفت.

عصر 21 مهر امسال تیم ویژه‌ای از پایگاه دوم با اخذ نیابت قضایی جهت دستگیری متهمان متواری به آدرس‌های اعلامی اعزام و بیژن و حامد در منازل خود دستگیر شدند.

در بازرسی از این 2 محل تعداد 40 دستگاه گوشی تلفن همراه و مقادیری پول و طلای مسروقه کشف شد. در ادامه، دستگیری علی اصغر که پس از روز درگیری همچنان از محل سکونت خود متواری بود در دستور کار افسران تحقیق این پرونده قرار گرفت.

در این راستا با دستور توقیف خودرو پژو 206 متعلق به وی از سوی قاضی پرونده، این دستور در اختیار تمام گشت‌های پلیس آگاهی در سراسر کشور قرار گرفت.

در نهم آبان یکی ازاکیپ‌های پلیس آگاهی تهران بزرگ در حین گشت‌زنی در محدوده میدان آزادی این خودرو را که در کنار خیابان پارک شده است مشاهده و با اعلام سریع موضوع به کارآگاهان پایگاه دوم، محل به صورت نامحسوس تحت نظر قرار گرفت و ساعتی بعد با مراجعه متهم در حالی که قصد سوار شدن داشت، وی دستگیر و به پایگاه منتقل شد.
با ادامه بررسی‌های تیم تحقیق، مشخص شد متهمان همگی بچه محل هستند و سالها با هم سابقه دوستی دارند و هر کدام به صورت جداگانه پس از سرمایه‌گذاری در یک یا دو شرکت هرمی، چند ماه پس از آنکه فهمیده‌اند فریب خورده‌اند و حتی اصل پولشان هم به آنان بازنگشته موضوع را برای یکدیگر تعریف کرده و به این فکر افتاده‌اند تا با کمک هم از طریق زورگیری و ایجاد فضای رعب و وحشت در محل فعالیت اعضای این شرکت‌ها علاوه بر پس گرفتن مبالغ سرمایه‌گذاری، زهر چشمی نیز از آنها گرفته باشند.

متهمان در اعترافات خود تاکنون به 7 فقره زورگیری از محل‌های فعالیت اعضای شرکت‌های هرمی موسوم به گلدکوئیستی اعتراف کرده‌اند که تمام این مراکز مورد شناسایی قرار گرفته‌اند.

در مراجعه کارآگاهان پایگاه دوم به این مکانها فقط از دو شرکت غیر مجاز فعال 70 نفر اقدام به طرح شکایت از متهمان به زورگیری کرده‌اند و مابقی شرکت‌ها نیز به علت ترس از افشای ماهیت فعالیت‌هایشان حتی حاضر به باز کردن در شرکت برای انجام تحقیقات پلیسی نشدند و حتی از طرح شکایت نیز صرف نظر کرده‌اند اما از طریق مبادی ذیربط اقداماتی برای پیگیری فعالیت‌های مجرمانه احتمالی این شرکت‌ها در دست بررسی است.

ارزش اموالی که از سوی متهمان زورگیری مورد سرقت قرار گرفته علاوه بر 70 نفر شاکی موجود از سایر نفراتی که حاضر به شکایت نشده به بیش از 100 میلیون تومان تخمین زده می‌شود که در این رابطه نیز تحقیقات همچنان ادامه دارد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo