X
تبلیغات
زولا
سران فتنه را محاکمه کنید
1388/06/16 ساعت 00:55

براساس طرح پیشنهادی برخی نمایندگان پارلمان بلژیک، زنان محجبه‌ای که از پوشیه یا نقاب در اماکن عمومی استفاده می‌کنند، مجرم شناخته شده و جریمه نقدی یا زندانی می‌شوند.

 به نقل از فارس، کریستین دوفرانیه، عضو مجلس سنای بلژیک و رئیس فراکسیون جنبش اصلاح از ارائه طرح قانونی به مجلس خبر داد که طبق آن، استفاده از حجاب پوشیه یا نقاب در این کشور جرم محسوب شود.


این نماینده پارلمان بلژیک با اشاره به اینکه پیشنهاد طرح این قانون در چارچوب سلامت عمومی و احترام به ارزش‌های جامعه است، ادعا کرد: باید قانونی وجود داشته باشد که براساس آن هرکس از لباسی که موجب عدم شناخت و تشخیص هویتش در اماکن عمومی شود، مورد پیگرد قانونی قرار گیرد.
براساس این قانون قرار است جریمه کسانی که پوشیه می‌گذارند از 15 تا 25 یورو و همچنین یک تا 7 روز زندان باشد.
این قانون در صورت تصویب همچنین به مقامات قضایی اجازه می‌دهد یک یا چند جریمه برای شخص مورد نظر لحاظ کنند.
دوفرانیه در ادامه با ابراز خوشبینی نسبت به تصویب این طرح در مجلس، از حمایت بعضی از اندیشمندان و همچنین نمایندگان جریان دموکرات مجلس از این طرح خبر داد.
این طرح پیشنهادی جدید در واقع مکمل قانونی است که جریان جنبش اصلاحی در پایان سال 2004 با هدف عمومی‌سازی برخی تعالیم این جریان در میان مسلمانان ارائه داده ‌است که براساس آن، زنان مسلمان تنها با اجازه شهردار مربوطه می‌توانند از پوشیه استفاده کنند.
این طرح پیشنهادی نمایندگان به مجلس، اعتراض و انتقاد شدید مسلمانان این کشور را در پی داشته است. بر همین اساس، طی روزهای گذشته این کشور شاهد تجمعات اعتراض‌آمیز زنان مسلمان به ویژه در شهرهای شمالی بوده است.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo