X
تبلیغات
زولا
سران فتنه را محاکمه کنید
1388/06/19 ساعت 16:00

تل آویو با فرستادن وزیر خارجه خود به برخی پایتخت های مهم و کلیدی آفریقا قصد مقابله با گسترش نفوذ و تأثیر ایران و گرایش به تشیع را دارد.  


آویگدور لیبرمن وزیر امور خارجه رژیم اشغالگر صهیونیستی در چارچوب سفر دوره ای خود به کشورهای افریقایی دوشنبه شب وارد نیجریه شد.


در جریان این سفر دوره ای به آفریقا که به وسیله عالی ترین مقام دیپلماتیک رژیم اشغالگر قدس صورت می گیرد, این ر‍ژیم قصد دارد تا با تأکید بر مسایل اقتصادی و نیز هم پیمانی تاریخی خود با کشورهای آفریقایی هدف اصلی خود را که مقابله با فشارهای دیپلماتیک ایران است پنهان کند.


لیبرمن را در این سفر 20 دیپلمات و 20 بازرگان صهیونیست همراهی می کنند. وی با گودلاک جاناتان،معاون رییس جمهور و اوجو مادوک وه، وزیر خارجه نیجریه دیدار و گفتگو خواهد کرد. وی سپس نیجریه را به مقصد اوگاندا ترک کرده و در نهایت به کشورش بازخواهد گشت.


بنا به این گزارش، دیدار لیبرمن از نیجریه با هدف ویژه ایجاد یک راهکار جدید در سیاست خارجی صهیونیست ها برای قطع کردن نفوذ ایران بر فعالیت های اسلامی نیجریه صورت می گیرد.


برخی تحلیل ها بیانگر نگرانی شدید رژیم صهیونیستی از پیشرفت جنبش اسلامی ـ شیعی است. رژیم صهیونیستی این پیشرفت ها را در نتیجه تأثیرات ایران می داند و در پی ایجاد یک استراتژی پنهان و معامله با دولت نیجریه است.


نیروهای امنیتی نیجریه پیش از این درباره نحوه حمله به جلسات جنبش اسلامی که اخیرا برگزار میشود برنامه ریزی کرده بودند.


بخشی از این طرح قرار است به وسیله روحانیون دولتی نیجریه و پیش از حملات نیروهای امنیتی صورت گیرد. در این طرح, روحانیون در جلسات روزانه تفسیر خود در ماه مبارک رمضان وظیفه دارند فعالیت های جنبش اسلامی را محکوم کرده و با استفاده از نفوذ خود, احساسات و ذهنیت خوبی که مردم نسبت به اعضای جنبش اسلامی دارند را به تدریج از بین ببرند. 

منبع:ابنا

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo